elenco Aziende - HOME PAGE -

OPTI.SMOOTH
< MATRIX BACK

Коса straighteners - MATRIX


OPTI.SMOOTH
постојан зацрвстувањето систем
   +39 0331 1706328
Download PDF

           Производ видено Visits: 112123 пати

offer/price
The best on the market / Il meglio del mercato
from the factory

Product of Excellence
OPTI.SMOOTH
постојан зацрвстувањето систем

Опис
Opti.smooth е постојана зацрвстувањето комплет кој ви овозможува да добиете 2 различни резултати со еден производ : ладно апликација, намалување на бранови и кадрици и контрола на звук и frizz, топлина апликација, со керамичка чинија и sbquo, Стоејќи совршено мазна.
Системот е присутна во три различни формули во зависност од видот на коса:
- Нормално е за нормална коса
- Отпорни на Отпорна
-. Осетливи, амонијак без формула за чувствителни коса, обоени или избелени до 20 вол до 40% со оксидирачки до 20 вол
Идеален за парцијални и вкупниот работен, унисекс, максимум cosmeticità и чешла текот на времето.

пакет
2 медиум должност комплет за ретуширање. Составен од:
- Pre- Однесувајте 60 мл
- Рамномерност крем 240 мл
- Кондиционирање неутрализаторот 240 мл
- Пост- Однесувајте 50 мл

itenesfrdeptruarhybebgcazhcsdaeletfafigaglhihrhuidiwjakoltlvmkmsmtnlnoplroskslsqsvthtltrukvi
contact us
Contattaci Subito
Newsletter
Gossip e News
Beauty Bazar
GLOBENews
E-commerce
Globelife TV - Internet television
Hairfashion Gallery
Beauty News
Hair cafe
Marketing
Hair Collection
 
privacy policy